trawa

5 najpopularniejszych błędów podczas ocieplania budynku

Ocieplanie budynku wbrew pozorom nie jest prostą sprawą. Na osoby pragnące ocieplić swój dom czyha mnóstwo zasadzek. Jakie błędy popełniamy najczęściej podczas procesu ocieplania architektonicznej bryły? Poniżej prezentujemy 5 najpopularniejszych błędów popełnianych przy pracach ociepleniowych!

Jak nałożyć klej?

Jednym z najpopularniejszych błędów przy tego typu pracach jest złe mocowanie izolacji względem tak zwanej warstwy nośnej. Przyczyn tego rodzaju błędów jest kilka, a do tych najpowszechniejszych zaliczamy niestaranne nałożenie kleju, zastosowanie produktu o kiepskich parametrach do materiałów oraz niestaranne i słabe mocowanie mechaniczne. Elementy niezbędne do mocowania izolacji do warstwy nośnej to różnego wymiaru kołki oraz kotwy. Zgodnie z opiniami ekspertów powinny być one zagłębione w warstwie nośnej na co najmniej 5cm.

Bezpieczeństwo jest ważne

Innym – równie popularnym błędem jest niezabezpieczenie remontowanego budynku. Osoba podejmująca się tego typu prac powinna zabezpieczyć przed zabrudzeniami wszystkie okna poprzez oklejenie ich specjalną folią. Tu warto podkreślić, że rusztowanie również powinno być zabezpieczone siatką w celu ochrony elewacji przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz wiatrem, tak by wszelkie materiały mogły równo schnąć.

góry

Pozostając w temacie prac remontowych nie sposób nie wspomnieć o właściwym przygotowaniu ścian. Powinny one zostać oczyszczone z luźnych tynków i pyłów. Pozostawienie zabrudzeń, niedoskonałości i im podobnych sprawi, że warstwa ocieplenia w każdej chwili może się odłączyć od ściany, co naraża nas na dodatkowe koszta oraz pracę.

Styropian materiałem na ocieplenie

Najczęstszym materiałem stosowanym przy pracach ociepleniowych jest styropian. Wielu fachowców zapomina jednak, że musi być on stosownie zabezpieczony przed promieniami słonecznymi. Promienie UV powodują degradację powierzchni styropianu. Dotyczy to głównie styropianu grafitowego, który ze względu na barwę nagrzewa się szybciej i mocniej. Brak warstwy zabezpieczającej może spowodować wystąpienie sporych odkształceń na etapie prac termoizolacyjnych. Sprawdź także ofertę wełny mineralnej.

Ostatnim – częstym błędem jest niewłaściwe nakładanie kleju na płyty termoizolacyjne. Statystyki potwierdzają, iż większość fachowców stosuje metodę nakładania kępek kleju w centralnej strefie zapominając o dokładnym nałożeniu substancji w okolicach krawędzi płyt. Takie zachowania z pewnością nie przyczynią się pozytywnie do zwiększania trwałości mocowania.

Polecamy także:
https://organicseries.pl/kategoria-produktu/twarz/pielegnacja-twarz/kremy-do-twarzy/
https://www.beautyspaexpert.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/