O co musisz zadbać w swoim hotelu?

O co musisz zadbać w swoim hotelu?

Symbolem XXI wieku są praktycznie ciągłe zmiany i unowocześnienia – jak się okazuje, nie inaczej jest z branżą hotelarską, w której bardzo szybko można zostać w tyle, nie podążając za nowymi trendami oraz wymaganiami klientów. Każdy właściciel lepszego hotelu zapewni, że klucz do sukcesu tkwi w szczegółach. Dowiedz się, jakich…

Pokoje – tymczasowe domy

W ten sposób powinno się podchodzić do tematu, urządzając pokoje w swoim hotelu, bo ludzie zatrzymujący się w nim, również chcą poczuć chociaż tę namiastkę normalności. Dlatego powinno się daleko wyjść poza standardową ramę wyposażenia, jakim są łóżka, szafy, stół, krzesło i wszelkie inne podstawowe meble czy przedmioty. Prawdą jest, że to właśnie pierwsze wrażenie w dużej mierze określa, czy klient wróci do danego miejsca albo poleci je innym. Warto więc zadbać o wyposażenie hotelu (https://www.wszystko-do-hotelu.pl/galanteria-hotelowa.html), a można to zrobić na przykład za pomocą ładnej narzuty oraz poduszek na łóżku, obrazów na ścianach czy nawet karteczki pozostawionej wewnątrz z życzeniami udanego pobytu. Każdy taki miły szczegół sprawia, że hotel zyskuje dodatkową wartość w oczach klienta. Warto o to zadbać, pamiętając, że jedynym ogranicznikiem jest własna wyobraźnia. Można również poszukać inspiracji wśród konkurencji, sprawdzić, co robią dobrze, a co źle i wyciągnąć z tego własne wnioski!

Podstawy na najwyższym poziomie

Ciężko jest zrobić dobre wrażenie nawet najmilszymi drobnostkami, kiedy pokoje odstają w podstawowych standardach. Wysokiej jakości wyposażenie hotelu staje się jedynie środkiem maskującym, kiedy pokoje są zaniedbane z pobrudzonymi czy uszkodzonymi ścianami, nie mówiąc już o niedziałających urządzeniach, zimnej wodzie w łazience czy przygasającym świetle. Idąc dalej, obsługa hotelowa również musi stać na wysokim poziomie: doświadczeni hotelarze z przekonaniem mówią, że miła i uprzejma obsługa potrafi zniwelować lub nawet zupełnie wyeliminować negatywne emocje klienta. Bo o tym również należy pamiętać – praktycznie nie ma możliwości, żeby wszyscy byli zadowoleni, zawsze coś może pójść nie tak, ktoś będzie miał gorszy humor, przez co wyrazi swoje niezadowolenie na hałasujących sąsiadów czy też kolor ścian. Każdej takiej uwagi brać do serca sobie nie można, jednak jeśli klient przedstawia swoje obiekcje w sposób merytoryczny, warto przekuć je w inspiracje i plany na rozwój hotelu. W końcu  w każdym biznesie nie ma nic lepszego niż konstruktywna krytyka.

Artykuł przy współpracy: WDH