Na co zwracać uwagę kupując kabel do subwoofera?

Zakup subwoofera to bardzo poważna sprawa i nie jest tak prosta, jak mogłaby się powszechnie wydawać. Każdy z nas chce, żeby świeżo zakupiony sprzęt sprawował się jak najlepiej, natomiast oczekiwania to jedno, a rzeczywistość to drugie. Niektóre problemy i niedogodności ze sprzętem wynikają z naszej nieuwagi. Postanowiliśmy dokładnie sprawdzić temat okablowania subwoofera. Aby się dowiedzieć jaki najlepiej zakupić, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Jakość kabla ma duże znaczenie

Nawet najlepszy subwoofer nie będzie wydawać z siebie najlepszych dźwięków, jeżeli przewód do nich będzie odstawać jakością. Często ten punkt jest deprecjonowany i ludzie twierdzą, że nie ma on żadnego znaczenia. Jest to kompletnie nieprawda, ponieważ od przewodu zależy bardzo wiele. Kabel do subwoofera powinien być najlepiej stworzony z miedzianego drutu. Dzięki niej jest lepsza rezystywność. Nie można jednak tylko patrzeć na to, że sam kabel miedziany ma pozwolić na wydawanie tonów wysokiej jakości. Liczy się przede wszystkim jego czystość. Miedź o wysokim procencie czystości sprawia, że kabel pozwala uzyskać na piękny i klarowny dźwięk.

Nie można deprecjonować tego aspektu z prostego powodu. Nie jest to drogi sprzęt, a naprawdę dobrej jakości kabel do subwoofera nie są wielkim wydatkiem. Zdarzają się niestety osoby, które uważają, że nie ma to znaczenia i liczy się sam drogi sprzęt audio, ale tak naprawdę sam sprzęt nie będzie grać pięknie, gdy przewody nie będą mogły tego umożliwić. 

Technologia kabli głośnikowych

Nowoczesne kable umożliwiają na wydawanie dźwięków wysokiej klasy, ale jednak nie każdy z pewnością wie, że takie przewody mają swoją technologię. Wyróżniamy 5 rodzajów:

  • Time Correct
  • Magnetic Flux Tube 
  • Bass Conductor 
  • Air Foam PE 
  • Duraflex

Chcąc wybrać najlepszy kabel, warto posłuchać się nie tylko własnej intuicji, ponieważ nie każdy z nas musi mieć wiedzę na dany temat. W czasach Internetu nie ma większych problemów, aby poczytać opinie o danych kablach, by wybrać najlepszy dostępny na rynku. Nie jest to duży wydatek, a chcąc mieć najczystszy dźwięk, warto mieć dobry kabel do subwoofera. Najlepszym kablem będzie ten, który jest najkrótszy. Nie mamy na myśli tego, żeby wybierać ten, który ledwo co można podłączyć do przewodu, ale taki, który nie będzie się zbytnio zwijać. Złym rozwiązaniem jest kupowanie kabla z pewną „rezerwą” – potem on zwija się aż zanadto, co może doprowadzić do jego zniszczenia, a tego nikt by nie chciał.

Przewody audio dostępne są na: https://instalaudio.pl/category/przewody-przewody-do-subwoofera