Lalka najlepszą zabawką dla dziewczynki

 Dziewczynki od zawsze uwielbiały bawić się lalkami. Zawsze też było to dla nich zajecie edukacyjne. Tak więc lalka to wymarzony prezent dla dziewczynki. Każda z nich lubi inne rodzaje lalek z wszystkich dostępnych na rynku. Dziecko, które ma predyspozycje do opiekuna oraz pragnie naśladować swoją mamę, na pewno wybierze lalkę przedstawiającą niemowlę. Dziewczynka, która uwielbia się stroić i układać stylizacje, wybierze lalkę w typie Barbie, wraz z kompletem ubranek i dodatków. Przy pewnych okazjach, sklepy z zabawkami przezywają prawdziwe oblężenie.

 Co daje dziewczynce zabawa lalkami?

 Taka zabawa wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. Przede wszystkim przy pomocy lalki, dziewczynki uczą się swoich przyszłych ról społecznych. Poznają również co to odpowiedzialność i poczucie obowiązku. Bawiąc się w dom i rodzinę z innymi dziećmi, uczą się relacji międzyludzkich, empatii i zakładają pierwsze przyjaźnie. Bawiąc się lalką w kształcie bobasa, dziewczynka uczy się zachowań opiekuńczych. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się wciąż lalki przytulanki, które można zabrać ze sobą do łóżka. Nierzadko lalka jest przyjaciółką, do której można mówić i zabierać ją na spacer.

 Lala jak mała dziewczynka.

 Podobno dziewczynki bardzo lubią lalki (https://bawidlo.pl/produkty/zabawki/lalki-i-akcesoria,2,9), które przypominają je same. Dlatego odwiedzając sklep z zabawkami, warto rozważyć taką wersję zabawki.  Tego typu lalka już zazwyczaj stoi na stabilnych stopach w płaskim obuwiu, ma długie włosy do czesania i często również piegi na nosie albo też okulary. Dziewczynka wtedy może się łatwiej identyfikować ze swoją lalką. Dziewczynka za sprawą lalki uczy się opiekuńczości, obdarzania miłością i zainteresowaniem.

 Lalki o dorosłym wyglądzie.

 Nieco starsze dziewczynki marzą o lalkach, które przypominają dorosłe kobiety. Tak lalka ma zazwyczaj dodatkowe akcesoria, od ubranek i bucików do aut, rowerów, skuterów i w pełni wyposażonych domków. Dorosłej lalce można też kupić drugą towarzyszkę lub nawet towarzysza. Lalka może mieć małe dzieci a także młodszą siostrę – nastolatkę. W takich przypadkach można się bawić w rodzinę, wciągając w to nawet starsze rodzeństwo i rodziców. Tata bardzo chętnie dorobi kilka mebelków a mama uszyje parę dodatkowych ubranek. Dodatkowo w sklepach z zabawkami wciąż dostępne są pasujące dodatki. Zabawa może być fantastyczna. 

Przy współpracy: https://bawidlo.pl/