Oryginalne pomysły na lampy podłogowe – na co zwrócić uwagę?

W poszukiwaniu ciekawych inspiracji na oświetlenie mieszkania, warto zwrócić uwagę nie tylko na światło główne, umieszczone pod sufitem każdego pokoju, ale przede wszystkim na lampy podłogowe. Ten rodzaj lamp może zapewnić bardzo dobre oświetlenie punktowe pomieszczeń i dać więcej światła miejscom, w którym np. czytamy książki, odrabiamy lekcje czy szykujemy posiłki.

Konstrukcja i styl, czyli różne pomysły na podłogowe lampy

Dodatkowa lampa umiejscowiona w salonie, pokoju dziecka czy gabinecie może kompletnie zmienić jego styl i sprawić, że konkretne, często używane miejsce nabierze większej funkcjonalności. Wybierając lampy podłogowe do tego typu wnętrz dobrze jest zastanowić się nad ich konstrukcją i stylem. Aktualnie w sklepach z oświetleniem można podzielić lampy na kilka różnych typów zależnych od ich konstrukcji. Pierwsze to lampy na szerokich, okrągłych podstawach z wyraźnie zaznaczonym łukiem, na które szczycie znajduje się żarówka. Najczęściej są one stalowe lub aluminiowe i bardzo często wykończone efektem połysku lub nowoczesnego chromowania. Styl lamp tego rodzaju jest bardzo specyficzny, dlatego warto wybrać je do mieszkań aranżowanych na podobny klimat. Kolejne formy konstrukcji lamp podłogowych to: lampy podłużne, owalne, wyróżniające się jednolitym kształtem (walec), lampy z abażurami czy lampy wmontowane w stoliki czytelnicze i stanowiące ich nieodłączną część.

Polecamy: https://czasnaherbate.net/14-prezenty

Jak dobrać kolor lamp współgrający z resztą mieszkania?

Poza konstrukcją należy pamiętać, że lampy podłogowe mają bardzo różne kolory i to właśnie od nich będzie zależał efekt końcowy, jaki stworzą w pomieszczeniu. Lampy stalowe i chromowane lepiej się sprawdzą do wnętrz gabinetowych, modernistycznych i industrialnych, a kolorowe lampy z abażurami czy barwnym, gładkim kloszem będą o wiele lepiej wyglądać w pokojach dziennych i salonach. Dopasowanie kolorystyki do stylu wnętrza sprawi, że całość będzie spójna i nie będzie w dłuższym okresie wywoływała wrażenia, że coś tutaj nie pasuje. Podczas zakupu lamp warto wiec rozważyć dwukrotnie zarówno formę ich konstrukcji, jak i kolorystykę.

Przy współpracy: https://www.lights.com.pl/