głowa

Skuteczny wybór lustra dekoracyjnego – Część 1

Lustro to jeden z tych elementów dekoracyjnych, który nie tylko zwiększa optycznie dane wnętrze, ale także stanowi cenny walor estetyczny. Z racji funkcji użytkowych i aranżacyjnych lustro stanowi podstawową dekorację naścienną zarówno w przypadku pomieszczeń użytkowych takich jak łazienka, czy przedpokój, jak i pomieszczeń z przeznaczeniem stricte dekoracyjnym, takich jak salon, czy pokój gościnny. Wybór lustra nie jest jednak prosty – należy go oprzeć o kilka istotnych kryteriów. My postanowiliśmy scharakteryzować najważniejsze z nich. Zapraszamy do pierwszej części artykułu o niełatwej sztuce wyboru lustra.

Kluczowe znaczenie kształtu lustra

To pierwsze – nader istotne kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając lustro do konkretnego wnętrza. Wybór kształtu powinien być oparty o styl panujący w danym wnętrzu oraz powierzchnię wnętrza. Wbrew pozorom to kształt jest najważniejszym aspektem z czysto aranżacyjnego punktu widzenia. W opinii ekspertów najpierw należy zwrócić uwagę na fakt, czy lustro będzie wisiało w pionie, czy poziomie. Tu istotne znaczenie ma jego zastosowanie, czyli funkcja użytkowa, która z logicznego punktu widzenia nie powinna mieć znaczenia przynajmniej jeśli chodzi o kształt. Eksperci podkreślają, że jeśli lustro ma wisieć nad toaletką, łóżkiem, bądź komodą – najlepiej, aby pozostało w poziomie. Jeśli zdecydujemy się na montaż lustra na drzwiach szafy wówczas powinno być ono pionowe. W ten sposób lepiej uchwycimy własną sylwetkę.

Rama lustra także jest istotna

Styl panujący w danym wnętrzu jest również istotny dla wyboru rodzaju ramy lustra. Lustra dostępne na stronie http://artpasaz.pl/. Rama ta powinna komponować się dobrze zwłaszcza z meblami oraz sferą dekoracyjną. W nowoczesnych wnętrzach doskonałym wyborem okażą się proste – minimalistyczne ramy w jednolitej barwie. Intrygującym zabiegiem jest również stosowanie kontrastów – np. jasnej ramy względem ciemnego wnętrza. Zgodnie z kanonem aranżerskim do białych mebli świetnie pasować będą złote – bogato zdobione, bądź rzeźbione ramy. Wybór rodzaju oraz kształtu ramy tak naprawdę w dużej mierze opiera się o naszą wyobraźnię. Warto podkreślić, że współcześni designerzy we wnętrzach alternatywnych coraz chętniej stosują lustra bez ram. Jest to bardzo ciekawy efekt estetyczny.

Płytki Cerim – najlepsza jakość w stosunku do ceny.