lozko

Sypialnia spokojnego snu

Nie od dziś wiadomo, że w ładnym pomieszczeniu śpi się lepiej. Lubimy dekorować pomieszczenia, ponieważ to podwyższa nasz prestiż. Czujemy się lepiej z ładnym mieszkaniem. Łatwiej nam zapraszać znajomych do siebie, ponieważ jesteśmy wolni od kompleksów dotyczących naszych czterech kątów. W takim razie co zrobić, aby w sypialni nie śniły się żadne sny dotyczę jej złego wystroju.

Poduszki, poduszki i jeszcze raz poduszki…

Mało, które zdjęcie sypialni przedstawia łóżko z jedną, dwiema poduszkami. Zazwyczaj usypane są z nich prawdziwe kopce. Całą sztuka tkwi w zamyśle. Taka ilość poduszek pozwala na wykreowanie ciekawych mozaik na naszym łóżku. Przy ich zakupie należy zwracać uwagę przede wszystkim na rozmiar, materiał, wzory oraz kształty. Co najlepsze wybór jest bardzo duży. Oczywiście na uwadze trzeba mieć wiele czynników warunkujących dobór poduszek do pomieszczenia i łózka. Przede wszystkim istotny jest kolor sypialni, drewno mebli oraz łóżka. Wszystko to powinno tworzyć wspólną całość. Należy uważać na przesadę. Jeśli za bardzo puści się wodzę fantazji może powstać jedna wielka pstrokatość, która na pewno nie zwiastuje dobrego snu.

Oświetlenie księżycem sypialni

Jak dobrze wiadomo oświetlenie jest bardzo ważne w każdym pomieszczeniu. To właśnie od niego zależy, czy optycznie pomieszczenie zostanie powiększone czy pomniejszone. Istnieje prosta zasada doboru odpowiedniego światła. Jeśli sypialnia jest w ciemnych kolorach wówczas potrzebuje ona dużej ilości oświetlenia, ponieważ „mroczne” barwy pochłaniają go więcej. Odwrotnie sytuacja wygląda w przypadku jasnych kolorów, które już same sobą rozjaśniają pomieszczenia. Nie ma wówczas potrzeby, aby stosować specjalne „rozświetlacze”.

swiatla

Okno i parapet

Nic tak nie poprawia wizerunku sypialni jak snop światła wpadającego z okna. Dlatego nie należy zastawiać parapetu milionami bibelotów, które zatrzymają na sobie promienie. Warto zdecydować się na kwiaty dzięki, którym można nico poprawić powietrze w sypialni. Ponadto kwiaty są bardzo eleganckim dodatkiem do każdego pomieszczenia. Doniczka oczywiście powinna być odpowiednio dobrana do pomieszczenia. Dozwolone jest tutaj stosowanie zasady kontrastu po to, aby były one wyróżnione. Ciekawym dodatkiem może być również gustowna figurka lub inne drobne działo sztuki, które zapewne podniesie klasę i rangę całej sypialni.

walizka

Tapeta za łóżkiem

Od dłuższego czasu modnym zabiegiem w sypialni jest wyłożenie ściany za łóżkiem tapetą. Podobnie jak we wszystkich innych dodatkach również tutaj ważne jest, aby dbać o szczegóły, w których tkwi diabeł. Tapeta przede wszystkim nie może być za wzorzysta. Kompozycje powinny być stonowane tak, aby nie rozpraszać przed snem. Sypialnia powinna być miejscem w całym domu, gdzie czujemy największy spokój, zwłaszcza po całym dniu ciężkiej pracy. Takie dekoracje do sypialni znajdziemy np. na https://obrazynasciany.pl/obrazy/do-sypialni/ czy https://artpasaz.pl/dekoracje/obrazy-nowoczesne-2/plakaty-na-sciany/.

mis

Alternatywa dla tapety

Coraz popularniejszą opozycją dla wytapetowanej ściany za łóżkiem jest wyłożenie jej cegiełką, która umiejętnie dobrana pod meble może zdziałać cuda. Taka ściana na pewno wygląda szykownie i elegancko w porównaniu z tapetą, która w wielu przypadkach jest pójściem na łatwiznę.
Sypialnia i jej wystrój powinny być gwarantem dobrego snu. O koszmar można postarać się bardzo łatwo. Wystarczy nie przykładać się do szczegółów dotyczących zdobienia. Zbyt neonowe dodatki mogą razić w oczy i za bardzo pobudzać, a przecież tego na pewno nikt nie chce zwłaszcza kiedy o sen jest bardzo ciężko.